Gada laikā pasaule patērē tādu naftas apjomu, kuru izveidei ir nepieciešami divi miljardi gadu un šī „šķidra zelta” krājumi pasaulē nav mūžīgi. Tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc tik daudz uzmanības tiek pievērsts atjaunojamo energoresursu izmantošanas iespējām, un īpaši – saules enerģijas izmantošanai. Šīs enerģijas veids ir pieejams bezmaksas un ir praktiski neizsmeļams. Saules enerģijas izmantošana ir iespējama bez iegūšanas un transportēšanas -  tai nepiemīt svara un trokšņa īpašības, tā ir nekaitīga un tās utilizēšana neveido papildus izmešus un neietekmē planētas siltuma bilanci.

Galvenie saules enerģiju izmantojošās sistēmas elementi – saules kolektori, uzkrājuma tvertnes – siltumaiņa un sistēmas vadības iekārta. Šis risinājums ir ideāli piemērots lauku mājai, vasarnīcai, vienģimenes mājai vai jebkuram privātam vai rūpnieciskam objektam, kuram ir nepieciešams siltums un karsta ūdens padeve. Saskaņā ar izstrādē esošo EK direktīvu, visām jaunbūvēm, kas tiks uzceltas pēc 2018. gada 31. decembra jābūt aprīkotām ar saules kolektoriem vai citām iekārtām, kas nodrošina enerģijas ražošanu uz vietas.

Saules enerģijas izmantošanas priekšrocības

  1. Būtisks siltuma un karstā ūdens izmaksu samazinājums
  2. Darbināšanas izmaksu samazinājums
  3. Bezmaksas saules siltuma komforts un videi draudzīgums
  4. Neatkarība no tarifu celšanas standarta tipa apkurei
  5. Rezerves apkures sistēma kalpošanas mūža pagarināšana

Saules kolektoru galvenie veidi – plakanie un cauruļu vakuuma kolektori. Cauruļu vakuuma kolektori ir dārgāki un nodrošina augstāku efektivitāti, nekā plakanie, un tiek izmantoti Eiropā jau pēdējo 20 gadu laikā. Lielākā daļa patērētāju izvēlas tieši šos kolektorus pateicoties to augstākai efektivitātei un zemākiem siltuma zudumiem.